Prihlásiť sa môžte aj cez sociálnu sieť:

Blogy

Hrany

Prešla som zo zjazdoviek na bezky a velmi mi chybaju hrany pri odraze.

Kamery v MK - aktualizacia

U kamery na Pezinskej Babe sme mali v nedelu vypadok, pretoze nam vyprsal kredit na SIM karte.

Kamera na Malom Javorniku uz je tiez zasa v prevadzke. Bola nefunkcna, pretoze nam tam uz druhy krat odisla SIM karta. Domnievame sa, ze je to sposobene vykyvmi teploty medzi dnom a nocou, preto sme kamery zacali ohrievat vypoctovo-intenzivnym procesom (ktory spotrebuje viac energie a teda aj zohrieva cely pristroj). Snad to pomoze a problem s chladom takto eliminujeme. Nainstalovali sme tam tiez model, ktory ma lepsiu kameru, takze aj snimky z nej by mali byt kvalitnejsie.

Aplikácia Na bežky! pre iPhone

Aplikácia pre bežkárov Na bežky! ako aj aplikácia NB stredisko pre strediská upravujúce trate sú k dispozícii už zasa aj pre iOS platformu. Ďakujeme Ivanovi Opálkovi za jeho ochotu publikovať ich pod svojim developerským účtom. Ušetril nám tak 100 dolárov.

Správy o snehu zo staníc Horskej služby

Stanice Horskej Záchrannej Služby poskytujú každý deň merania snehovej pokrývky. Experimentálne sme tieto údaje začali importovať do portálu a v grafickej podobe je možné sledovať aktuálny stav zo staníc na mape.

https://www.nabezky.sk/meteo_stations

Počet bodov na mape plánujeme zvyšovať aj z iných zdrojov, ak ich dostaneme k dispozícii.

Nizke teploty a kamery

Poznamka pre malokarpatskych bezkarov. Nizke teploty vzduchu pocas noci sposobili, ze najprv z piatka na sobotu ta na Babe a dnes rano aj kamera na Malom Javorniku zlyhali. Kedze su to plastove krabicky v ktorych su ulozene smartfony oblozene izolaciou, v takych mrazoch ake zazivame nedokazu fungovat. Vzhladom na to, ze su trvalo pripojene na el.

Správca geografickej oblasti

Na Slovensku sú určité geografické oblasti kde sú vhodné klimatické podmienky na bežkovanie. V niektorých vznikli aj strediská, ktoré pravidelne upravujú bežecké trate technickými zariadeniami, niekde dokonca aj zasnežujú technickým snehom. Preto som aj uvažoval či by nebolo vhodné vytvoriť v takýchto strediskách alebo geografických oblastiach správcov. Samozrejme na dobrovoľnej báze. 

Novinka - archív správ

Od dnes je na portáli možné prezeranie správ starších ako 5 dní. Archív je prístupný cez link Archív správ ktorý nájdete pod sekciou Snehové správy od bežkárov na ľavej strane.

Čo robí združenie Slovensko v pohybe s peniazmi od bežkárov?

K tomuto príspevku ma inšpiroval email s otázkou, ako naše združenie použije 2% z daní:

Dobrý deň
 
Príspevky s 2 % dane sú používané na internetovú stránku, alebo na udržiavanie trás na celom Slovensku?
Sú požívané aj na  udržiavanie trás na strednom Slovensku -  špeciálne na Skalke?

Odpoveď na prvú časť otázky je, že na hosting a poplatky za spravovanie domén si zarobí náš server/portál viac-menej sám:

Bežková stopa v Malých Karpatoch

Malokarpatskú petíciu za zákaz vjazdu vozidiel na bežkárske trate v Malých Karpatoch som samozrejme podporil a dúfam, že sa raz dočkáme toho, že v našich Malých Karpatoch konečne ruch motorových vozidiel bude nahradený ruchom športovým.

Jennifer - lyziar, robot.

Na zlinkovanom videu vidime, ako vyskumnici v oblasti robotiky vytvaraju technologiu, ktora raz nahradi bezkarov, ktori nam dnes razia stopu v cerstvo napadanom snehu. Uz sa budeme len vozit (ak samozrejme vtedy este budu u nas zimy so snehom).

Syndikovať obsah