Prihlásiť sa môžte aj cez sociálnu sieť:

Blog používateľa admin

Kamery v MK - aktualizacia

U kamery na Pezinskej Babe sme mali v nedelu vypadok, pretoze nam vyprsal kredit na SIM karte.

Kamera na Malom Javorniku uz je tiez zasa v prevadzke. Bola nefunkcna, pretoze nam tam uz druhy krat odisla SIM karta. Domnievame sa, ze je to sposobene vykyvmi teploty medzi dnom a nocou, preto sme kamery zacali ohrievat vypoctovo-intenzivnym procesom (ktory spotrebuje viac energie a teda aj zohrieva cely pristroj). Snad to pomoze a problem s chladom takto eliminujeme. Nainstalovali sme tam tiez model, ktory ma lepsiu kameru, takze aj snimky z nej by mali byt kvalitnejsie.

Aplikácia Na bežky! pre iPhone

Aplikácia pre bežkárov Na bežky! ako aj aplikácia NB stredisko pre strediská upravujúce trate sú k dispozícii už zasa aj pre iOS platformu. Ďakujeme Ivanovi Opálkovi za jeho ochotu publikovať ich pod svojim developerským účtom. Ušetril nám tak 100 dolárov.

Správy o snehu zo staníc Horskej služby

Stanice Horskej Záchrannej Služby poskytujú každý deň merania snehovej pokrývky. Experimentálne sme tieto údaje začali importovať do portálu a v grafickej podobe je možné sledovať aktuálny stav zo staníc na mape.

https://www.nabezky.sk/meteo_stations

Počet bodov na mape plánujeme zvyšovať aj z iných zdrojov, ak ich dostaneme k dispozícii.

Nizke teploty a kamery

Poznamka pre malokarpatskych bezkarov. Nizke teploty vzduchu pocas noci sposobili, ze najprv z piatka na sobotu ta na Babe a dnes rano aj kamera na Malom Javorniku zlyhali. Kedze su to plastove krabicky v ktorych su ulozene smartfony oblozene izolaciou, v takych mrazoch ake zazivame nedokazu fungovat. Vzhladom na to, ze su trvalo pripojene na el.

Čo robí združenie Slovensko v pohybe s peniazmi od bežkárov?

K tomuto príspevku ma inšpiroval email s otázkou, ako naše združenie použije 2% z daní:

Dobrý deň
 
Príspevky s 2 % dane sú používané na internetovú stránku, alebo na udržiavanie trás na celom Slovensku?
Sú požívané aj na  udržiavanie trás na strednom Slovensku -  špeciálne na Skalke?

Odpoveď na prvú časť otázky je, že na hosting a poplatky za spravovanie domén si zarobí náš server/portál viac-menej sám:

Nová funkcia v portáli: Recenzie

Dnes sme dali do používania novú sekciu, v ktorej sú príspevky opisujúce osobné skúsenosti bežkárov s bežkárskym výstrojom ktorý používajú. Zoznam príspevkov je prístupný cez položku Recenzie v hlavnom menu. Novú recenziu môže pripojiť každý registrovaný používateľ portálu, za čo je odmenený 30-timi bodmi a tak ako aj pri iných typoch obsahu, aj v prípade recenzií majú návštevníci možnosť ovplyvniť konečný počet bodov hlasovaním.

Ohlasy na korešpondenciu od bežkárov

Na náš email obsahujúci výzvu na vstup do organizácie o. z. Slovensko v pohybe sme dostali aj zopár emailov od ľudí ktorí členstvo nie len odmietli, ale aj vysvetlili svoj postoj. Chcel by som podotknúť že si vážime aj názory nepodporujúce iniciatívu Stopa, pretože veríme že nikto nie je dokonalý a inšpirácia na zlepšenie väčšinou prichádza v momentoch keď náš mentálny model ako veci fungujú narazí na názor ktorý "nepasuje". Sme zvedaví na názory bežkárov v komentároch k tomuto príspevku.

Správa č. 1:

Výpadok servera

Náš poskytovateľ internetových služieb mal dnes medzi 9:30 - 13:30 problém so serverom na ktorom beží tento portál. Ak ste sa naň snažili v tom čase dostať, tak sa vám to asi nepodarilo, za čo sa ospravedlňujeme.

Celková dĺžka trás v oblastiach

  1. Dnes som zmenil obsah informačnej bubliny ktorá sa zobrazuje pri kliknutí na oblasť na stránke Oblasti. Vyhodil som informáciu o počtoch trás a nahradil ju hodnotou dĺžky trás ktoré máme v oblasti zmapované. Takto návštevníkovi portálu stačí kliknúť na oblasť a hneď vidí či má zmysel sa na jej stránku pozerať. Okrem iného to znamená aj to, že sa dá na jednej stránke rýchlo vytvoriť predstava o hustote zmapovaných trás v oblastach Slovenska, respektíve aktivity v nich.

Nové funkcie - počasie, mapa oblastí.

Dnes boli dorobené nasledovné funkcie:

  1. Všetky stránky oblastí majú blok počasia zobrazujúci počasie v pre danú oblasť
  2. Informačná bublina ktorá sa zobrazuje pri kliknutí na oblasť na stránke Oblasti zobrazuje informáciu o počtoch trás a správ z danej oblasti.
Syndikovať obsah