Prihlásiť sa môžte aj cez sociálnu sieť:

8 mar 2018 - 19:20
Alena

Prešla som zo zjazdoviek na bezky a velmi mi chybaju hrany pri odraze.

13 feb 2017 - 12:47
admin

U kamery na Pezinskej Babe sme mali v nedelu vypadok, pretoze nam vyprsal kredit na SIM karte.

Kamera na Malom Javorniku uz je tiez zasa v prevadzke. Bola nefunkcna, pretoze nam tam uz druhy krat odisla SIM karta. Domnievame sa, ze je to sposobene vykyvmi teploty medzi dnom a nocou, preto sme kamery zacali ohrievat vypoctovo-intenzivnym procesom (ktory spotrebuje viac energie a teda aj zohrieva cely pristroj). Snad to pomoze a problem s chladom takto eliminujeme. Nainstalovali sme tam tiez model, ktory ma lepsiu kameru, takze aj snimky z nej by mali byt kvalitnejsie.

24 jan 2017 - 19:52
admin

Aplikácia pre bežkárov Na bežky! ako aj aplikácia NB stredisko pre strediská upravujúce trate sú k dispozícii už zasa aj pre iOS platformu. Ďakujeme Ivanovi Opálkovi za jeho ochotu publikovať ich pod svojim developerským účtom. Ušetril nám tak 100 dolárov.

12 jan 2017 - 13:05
admin

Stanice Horskej Záchrannej Služby poskytujú každý deň merania snehovej pokrývky. Experimentálne sme tieto údaje začali importovať do portálu a v grafickej podobe je možné sledovať aktuálny stav zo staníc na mape.

https://www.nabezky.sk/meteo_stations

Počet bodov na mape plánujeme zvyšovať aj z iných zdrojov, ak ich dostaneme k dispozícii.

8 jan 2017 - 08:20
admin

Poznamka pre malokarpatskych bezkarov. Nizke teploty vzduchu pocas noci sposobili, ze najprv z piatka na sobotu ta na Babe a dnes rano aj kamera na Malom Javorniku zlyhali. Kedze su to plastove krabicky v ktorych su ulozene smartfony oblozene izolaciou, v takych mrazoch ake zazivame nedokazu fungovat. Vzhladom na to, ze su trvalo pripojene na el.

25 feb 2016 - 23:01
GreenHeart

Na Slovensku sú určité geografické oblasti kde sú vhodné klimatické podmienky na bežkovanie. V niektorých vznikli aj strediská, ktoré pravidelne upravujú bežecké trate technickými zariadeniami, niekde dokonca aj zasnežujú technickým snehom. Preto som aj uvažoval či by nebolo vhodné vytvoriť v takýchto strediskách alebo geografických oblastiach správcov. Samozrejme na dobrovoľnej báze. 

20 feb 2016 - 07:54
sano

Od dnes je na portáli možné prezeranie správ starších ako 5 dní. Archív je prístupný cez link Archív správ ktorý nájdete pod sekciou Snehové správy od bežkárov na ľavej strane.

30 mar 2015 - 16:41
admin

K tomuto príspevku ma inšpiroval email s otázkou, ako naše združenie použije 2% z daní:

Dobrý deň
 
Príspevky s 2 % dane sú používané na internetovú stránku, alebo na udržiavanie trás na celom Slovensku?
Sú požívané aj na  udržiavanie trás na strednom Slovensku -  špeciálne na Skalke?

Odpoveď na prvú časť otázky je, že na hosting a poplatky za spravovanie domén si zarobí náš server/portál viac-menej sám:

19 feb 2015 - 09:02
Simi

Malokarpatskú petíciu za zákaz vjazdu vozidiel na bežkárske trate v Malých Karpatoch som samozrejme podporil a dúfam, že sa raz dočkáme toho, že v našich Malých Karpatoch konečne ruch motorových vozidiel bude nahradený ruchom športovým.

4 feb 2015 - 16:33
sano

Na zlinkovanom videu vidime, ako vyskumnici v oblasti robotiky vytvaraju technologiu, ktora raz nahradi bezkarov, ktori nam dnes razia stopu v cerstvo napadanom snehu. Uz sa budeme len vozit (ak samozrejme vtedy este budu u nas zimy so snehom).