Prihlásiť sa môžte aj cez sociálnu sieť:

NA SVRBICKEJ SNEŽNEJ STOPE 111 BEŽKÁROV.

Napriek mrazivému a hmlistému počasiu sa postupne zišlo až 111 účastníkov Svrbickej snežnej stopy.

   I. ročník tohto podujatia lyžiarskej turistiky, na 10,6 km okruhu okolo Svrbíc, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 28.01.2017 sa skutočne vydaril.

    Od rána sa zbiehali do obce autá zo všetkých strán, z ktorých vystupovali netrpezlivý bežkári a o 10,30 hodine dorazil aj mimoriadny autobus z Piešťan s účastníkmi tohto podujatia, ktorého štart a cieľ bol pri vykrývači Orange.                                                                              

    Historicky úplne prvý si v cieli od predsedu organizačného výboru Ing.Ladislava Beleščáka, prevzali účastnícke listy z tematickou kresbičkou Viliama Taubera, bežkári Erik Ferencz a Tatiana Kalmanová z Piešťan. Ich usmiate tváre a vyjadrené dojmy potešili organizátorov z CCC MTJ Piešťany, ktorý akciu pripravili s podporou obce Svrbice pod vedením starostu Vladimíra Hromádku.“ Výborný výber trate, stopa a označenie na úrovni, užili sme si to“ - povedali obaja zhodne.                       

    Medzi prvými prišlo do cieľa aj trio početnej 9 člennej, športovo založenej rodiny Drahovských. Matka Katarína s dvoma synmi, 19 ročným Tadeášom a 15 ročným Benjamínom dorazili do cieľa a Benjamínovi sa najviac páčili “ super adrenalínové zjazdy“  Otec s najmladším synom si zatiaľ zahrali v kultúrnom dome stolný tenis a radovali sa zo správy, ktorú práve obdŕžali z ďalekého Estónska, kde ich ďalšia dcéra Lýdia získala na Medzinárodnom preteku v zimnom triatlone medailové umiestnenie.

   Od pani Márie Zrutovej sme sa zas dozvedeli, že 16 rokov nestála na bežkách a už to nevydržala a prišla na podujatie aj napriek horšiemu počasiu. Hovorí že „chcel ísť aj manžel, ale sme bohužiaľ poskladali výstroj len pre jedného, musíme sa na budúcu sezónu lepšie pripraviť“.

   Účastnícky list si s potešením prevzal aj totálny bežkársky nováčik Peter Kubala, ktorý na margo svojho prvého pôsobenia na bežkách povedal, že“ keby som vedel, aké je to jednoduché, už dávno bežkujem“.

  Medzi účastníkmi bola aj Dominika Kováčiková zo Svrbíc. Tej sa páčila trasa okolo rodnej obce pre jej pestrosť a rôznorodosť a na trase zahliadla aj 4 srnky. „Škoda, že sme účastníkom pre hmlu nemohli ukázať nádherné výhľady, ktoré trať poskytuje, ešte včera, kedy som absolvovala jej časť , to bolo všetko inak, viditeľnosť od Zobora až po Marhát.“ A čo odkázala Svrbičanom“ začnite bežkovať a o rok sa pripojte, máme to doma a stojí to za to.“                         

   Podujatia sa zúčastnil aj člen výkonného výboru Klubu Slovenských Turistov Ing.Miroslav Herchl s manželkou a dvomi synmi žijúcimi v Bratislave, ktorý ocenil vznik nového podujatia, poprial mu dlhé trvanie a pochválil organizátorov za starostlivosť o účastníkov.

   JUDr. Miroslav Budaj dorazil na prezentáciu účastníkov komplikovanou dopravou z Bratislavy a po príchode do cieľa povedal, že “ organizátori sa ma pýtajú na nedostatky, ale žiadne neboli, všetko bolo super. Prezentácia – trasa – občerstvenie, všetko klapalo. Stretla sa tu partia nadšených organizátorov a účastníkov a aj tie omastené chleby s cibuľou mi chutili viac ako doma. Cítil som sa medzi Vami dobre a ak mi to zdravie dovolí prídem aj o rok“.

Záverom chcem poďakovať všetkým učastníkom, ktory prišli na podujatie a vytvorili príjemnu atmosferu a organizačným pracovníkom, ktorí boli poskladaní  s členov klubu, vedenia obce a hasičského zboru za pomoc a príkladné plnenie úloh spojených s podujatím a súčasne oznamujem, že ak nám to snehové podmienky dovolia

      II. ročník podujatia máme v pláne zorganizovať poslednú januárovú sobotu a to 

                                                                27.1.2018                                                

 a bude obohatený o poznatky, ktoré sme získali tohto roku a chceme ich zabudovať do programu.     

Viac informácií môžete získat na adrese https://www.facebook.com/svrbicka.snezna.stopa/

                                                                                                         

                                                                                                                            Ladislav  Beleščák                                           

 

5
Vaše hodnotenie: Žiadne Ohodnotenie: 5 (1 hlas)

Komentáre

Niekto natocil aj video z

Niekto natocil aj video z akcie: https://www.youtube.com/watch?v=YWF_COVrp4I