Naživo záznam úpravy trate rolbou na Magistrále

Epoleta vlastníka visačkyEpoleta za 100 a viac bodov

Dnes sa nám podarilo po prvý krát vyskúšať novú funkciu portálu - "živé" sledovanie a záznam polohy rolby upravujúcej trať. Na rolbe Žlinského samosprávneho kraja jej operátor, Rasťo Gajdoš spolu s kolegom zo strediska Ski Makov za 7 hodín upravili úsek Beskydsko-Javorníckej magistrály, od Melocíka po Kasárne v dĺžke takmer 30 km. Aj touto cestou by sme sa mu chceli poďakovať za jeho ochotu vykonať s nami tento experiment. Keďže na naživo sledovanie stačí len smartfón s operačným systémom Android alebo iOS (Apple) a ani počas jazdy operátora záznam nevyžaduje žiadne úkony, dúfame že sa nám podarí presvedčiť aj ďalšie strediská aby s nami v tomto smere spolupracovali. Záznam trasy, ktorú mechanizmus počas úpravy v skutočnosti prešiel, navyše s údajom o čase kedy sa úprava uskutočnila sú totiž vyhľadávané informácie, ktoré častokrát nie sú zo stredísk k dispozícii.

Záznam je možné vidieť na našej experimentálnej stránke. Dúfame že do nej v tejto sezóne budú pribúdať záznamy aj z ďalších stredísk.

5
Vaše hodnotenie: Žiadne Ohodnotenie: 5 (4 hlasy)

Komentáre

Veľká pochvala pre Žilinský

Veľká pochvala pre Žilinský samosprávny kraj pre ľudí, ktorý zabezpečili úpravu bežkárskych tratí na Javorníckom hrebeni. Perfektné snehové podmienky a rýchla úprava tratí  zabezpečili krásny víkend pre bežkárov.

Ďakujeme a dúfame že tento trend vydrží celú bežkársku sezónu.