Štiavnické vrchy

Mapa zobrazuje bežkárske trasy na Slovensku ktoré máme v databáze, ako aj aktuálnu informáciu o type stopy na týchto trasách. Ak chcete vidieť len trasy aktualizované za ostatných 24 hodín (alebo týždeň) tak stlačte tlačidlo "deň" (týždeň).

Stav trasy môžte aktualizovať aj vy hneď teraz ak ho poznáte. Stačí kliknúť na trasu a v informačnej bubline ktorá sa objaví stlačiť tlačidlo Aktualizovať.

Výborné
Dobré
Obmedzené
Nevhodné
Neznáme
klasický štýl voľný štýl Zobraziť trasy aktualizované za ostatný: Deň Týždeň Všetky

V Štiavnických vrchoch je v teréne vyznačených cca 45 km bežkárskych trás. Nástupné miesta s parkovaním sú na Červenej studni nad Banskou Štiavnicou a v sedle Peciny na Hornej Rovni. Za priaznivých snehových podmienok je pre voľný a klasický štýl strojom udržiavaný asi 12 km dlhý okruh medzi Červenou studňou a zjazdovkou Salamandra Resort. Okrem upravovaných trás bežkári často prešliapu aj nadväzujúce trasy, ktoré sú zobrazené v mape na tejto stránke.

Trasy na Dolnohodrušskom (4,4 km) a Hornohodrušskom jarku (3,3 km) majú iba minimálne prevýšenie, sú vhodné aj pre nenáročného bežkára. Oba jarky sú prepojené dvomi krátkymi spojkami. Na Dolnohodrušský jarok sa dostanete z Hornohodrušského asi po 100 metroch v smere od Červenej studne, druhá spojka je pri zjazdovke.

Trasa vedúca po náučnom chodníku GEO (3,4 km) je o niečo náročnejšia. V smere od Červenej studne prekonáva v prvej tretine trasy prevýšenie asi 100m, na ostatku trasy zvoľna klesá. Z tejto trasy sa dostanete na Hornohodrušský jarok asi 100 metrovým prudším zostupom po okraji zjazdovky.

Trasy pre vás upravujú o.z. Červená studňa, oblastná organizácia cestovného ruchu  Región Banská Štiavnica, lyžiarske stredisko Salamandra Resort a o.z. Bajkom k tajchom.

 

Strediská v oblasti

Nadm. výška
OZ Červená studňa 800,0 m

Správy z terénu

Dátum Miesto Sneh Klasika Skejt Autor
Smerom ku Kosiarnej doline 22 Jan 2017 Cervena studna - s. Pleso stlačený prach výborné dobré sano /
Sedlo Pleso 22 Jan 2017 Červená studňa - Sedlo Pleso stlačený prach výborné dobré OZ Červená studňa -
20 Jan 2017 Červená studňa, Banská Štiavnica stlačený prach dobré dobré OZ Červená studňa -
Úprava na HH banskom jarku 13 Jan 2017 Banská Štiavnica, Červená studňa stlačený prach dobré neznáme OZ Červená studňa -
Hornohodrušský banský jarok 13 Feb 2016 Červená studňa stlačený prach obmedzené nevhodné OZ Červená studňa -
Chodníky boli často zľadovatelé 31 Jan 2016 Červená studňa neznámy typ nevhodné nevhodné igorb. -
21 Jan 2016 Červená studňa - Sedlo Pleso stlačený prach dobré obmedzené OZ Červená studňa -
HH banský jarok od Sedla Plesa 17 Jan 2016 Sedlo Pleso - zjazdovka Salamandra stlačený prach dobré obmedzené OZ Červená studňa -
Zo Sedla Plesa smer na HH banský jarok 16 Jan 2016 Sedlo Pleso - zjazdovka Salamandra stlačený prach dobré obmedzené OZ Červená studňa -
Červená studňa 7 Apr 2015 Červená studňa - zjazdovka rôzne typy obmedzené obmedzené OZ Červená studňa -